Tento víkend měl být tréninkový. Na sobotu jsme naplánovali sektorové hledání a na neděli lehčí trénink pro mladší a méně zkušené psy. Díky podpoře místního myslivecké spolku jsme mohli využít nádherné terény u Stříbrné Skalice.

Hledání ale začalo už v pátek dopoledne. Byli jsme povoláni k zásahu v Žampachu (Jílové u Prahy), kde se pohřešoval muž, který večer zanechal své věci na břehu řeky. Bylo proto potřeba propátrat vodní hladinu, břehy a přilehlé terény. Ve spolupráci se psovody dalších organizací jsme začali pátrání, ale pán byl naštěstí brzo nalezen policií ve své chatě živ a zdráv.

V sobotu ráno jsme tedy vyrazili na součinnostní cvičení se ZBK Praha. Strávili jsme celý den v těžkých terénech a ještě těžším počasí. Ověřili jsme schopnosti a dovednosti psů i psovodů a předali si navzájem užitečné rady a zkušenosti.

V neděli jsme začali trénink hned z rána, ale ještě během dopoledne jsme byli požádání o pomoc při hledání pohřešovaného seniora ve Velkém Březně u Ústí nad Labem. Trénink jsme tedy zrušili a vydali se na 140 km dlouhou cestu. Těsně po příjezdu bylo pátrání ukončeno, protože se pán našel. Někteří psovodi nestihli ani na místo dojet a zamířili zpět domů.

Ačkoliv se tyto dva zásahy mohou jevit jako ztráta času, jsme rádi, že jsou nejen naši psovodi povoláváni ihned při nahlášení pohřešované osoby a tím se zvyšuje šance na šťastný konec pátrání. To je důvod, proč záchranářskou kynologii děláme.