O víkendu 19.-20.5. se v Brně uskutečnil Mezinárodní meeting záchranných psů 2018. Náš tým ve složení Láďa Červený a Michal Novák na poslední chvíli doplnila Martina Foldynová ze ZBK Pardubice. Toto složení se nakonec ukázalo jako velice úspěšné.

Meeting začal tím, že místo losování pořadí, jsme měli co nejrychleji přinést záchranářský batoh, který musel být vybavený konkrétním seznamem věcí. Díky naší připravenosti jsme si mohli vybrat číslo týmu jako druzí a byla to dobrá volba. Začali jsme v sobotu hned po ránu a díky tomu jsme se vyhli odpoledním bouřkám.

Závod byl složený z 9 stanovišť, kde se plnily určité úkoly. V sobotu se jednalo o pochod ze souřadnic na souřadnice se 6 stavišti – dohledání 3 aktivních důchodců (jeden byl na stromě), první pomoc psa (obdrželi jsme 100% bodů, jinak by nám Kačka Šponarová vynadala), dohledání osob při chemickém poplachu, dohledání zraněného a poskytnutí první pomoci, slaňování se psy ze Stránské skály (100% bodů díky častým tréninků s Vaškem Černým) a nakonec vyhledání v jeskyni.

V noci ze soboty na neděli jsme drželi pohotovost, která vyústila v noční zásah v kamenolomu. V neděli ráno jsme pak odjeli do jednoho areálu za Brnem, kde si na nás organizátoři připravili řešení první pomoci při autonehodě (resuscitace a otevřená zlomenina nohy) a následně prohledání rozbořeného objektu, kde se hledali 4 unesení lidé.

V Brně jsme strávili pěkný víkend, získali jsme kupu nových zkušeností a setkali se opět s prima lidmi. Celkový zážitek umocnila skutečnost, že se nám podařilo obsadit PRVNÍ místo.

Děkujeme organizátorům z Kynologické záchranné jednotky ČR za super akci a budeme se těšit zase příště.